Magnolia drukuj
Przegląd Twórczości Ludowej i Rzemiosła w Miałach "Magnolia"

Dnia 09.07.2016 roku odbył się doroczny Przegląd Twórczości Ludowej i Rzemiosła w Miałach, powszechnie zwanego „Magnolią”. Jest to impreza, która jak piękny kwiat magnolii, rozkwita ludowością w najczystszej postaci i emanuje na region sielskim klimatem staropolskiej wsi wielkopolskiej.

O godz. 15.00 Pan Marek Doczekalski otworzyła VIII edycje ,,Magnolii”. Publiczność mogła podziwiać pięć zespołów taneczno-muzykalnych oraz dziewięciu wystawców prezentujących swoje lokalne talenty. Główny organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego w Miałach. Imprezę prowadził Marek Doczekalski- Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego, zarazem wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wieleniu. Udział w „Magnolii” wzięło wielu znakomitych gości.

 

 

 

 

 

Impreza została zaliczona do udanych, jej uczestnicy podkreślali bogatą ofertę kulturalną, spójną z otoczeniem sielskości i bogactwa krajobrazu Puszczy Noteckiej.

Po przeglądzie w Miałach wszystkich zaproszono do tańca i zabawy, w roli głównej zaprezentował się zespół "AKT" z Wielenia.

 

więcej